Antikvariát Bleskov

internetový obchod

klic

Obchodní a dodací podmínky

 

Všechny ceny on-line antikvariátu jsou uvedeny v Kč. Nejsme plátci DPH.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Po domluvě přijímám i platby v kryptoměnách

-----------------------------------------------------------------------------------------

Foto knih je ilustrační. Nemusí odpovídat skutečnému stavu knih. Stav je podrobně popsán v příslušné kolonce.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Objednávky vyřizujeme v pořadí, v jakém došly. Dobírky odesíláme ihned po vyhledání zboží, v případě platby na účet po připsání částky na naše bankovní konto. Knihy jsou pro vás zarezervovány po dobu jednoho týdne. Pokud do té doby objednávka nebude zaplacena, knihy budou opět nabídnuty k prodeji.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Reklamace vyřizujeme bez zdržení na základě platných norem, konkrétně: Zákon 634/1992 Sb. ze dne 16. prosince 1992 o ochraně spotřebitele Občanský zákoník oddíl čtvrtý - zvláštní ustanovení o prodeji zboží v obchodě.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Poštovné:

 Poslat Českou poštou v ČR   Dobírka     160.00 Kč  
 Platba předem na účet       90.00 Kč  
       
 Na výdejní místo balikovna.cz  Dobírka       84.00 Kč  
 Platba předem na účet       69.00 Kč  
       
 Na výdejní místo Zásilkovny v ČR   Dobírka      110,00 Kč   
 Platba předem na účet        85,00 Kč   
       
 Na výdejní místo Zásilkovny na Slovensku   Dobírka      120,00 Kč   
       
 Zaslat doručovací službou   Dobírka      160,00 Kč   
 Platba předem na účet      110,00 Kč   

-----------------------------------------------------------------------------------------

Stupnice hodnocení stavu knih:

I. intaktní kniha (známka 1 nebo A)

Za intaktní, neboli nedotčenou knihu považujeme zejména knihu novou, nečtenou, nebo působící nečteně, samozřejmě s ohledem na stáří knihy. Kniha nesmí být ani drobně poškozena, ušpiněna. Její vazba musí držet pohromadě, lze ji otevřít s rozpoznatelným odporem vazby (netýká se volných brožur). U knihy mohou být patrny pouze znaky stárnutí (zažloutlý papír, rozsušený klih použitý k lepení.) Pokud má přebal, ten musí být čistý, nenatržený. Kniha nesmí být opravovaná nebo restaurovaná. Může obsahovat dedikaci autora, výtvarníka či redaktora.

II. bezvadná kniha (známka 2 nebo B)

Za bezvadnou knihu považujeme takovou, která nemá poškození. Působí dobrým, čistým dojmem. Není natržená, nemá viditelně naražené rohy, není ušpiněná, ale pouze zašlá, není popsaná nebo podtrhaná, s výjimkou občasných vpisků tužkou, které lze vygumovat. Vazba může být trochu rozvolněná a ořízka zašlá od prstů čtenářů. Je to prostě očtená kniha kulturním a čistotným čtenářem. Může obsahovat dedikaci třetí osoby, či razítko instituce.

III. zachovalá kniha (známka 3 nebo C)

Za zachovalou knihu považujeme tu, která nese známky očtenosti, dlouhodobého používání, ale není zásadně poškozená. Může být zašpiněná, ale ne znehodnocena špínou z poživatin, fleky od různých tekutin. Může mít ohlé růžky stran (oslí uši), může mít naražené hrany vazby, může být mírně popsaná perem či propiskou (ne více než 20% rozsahu). Může být mírně zvlněná či ohlá působením vlhkosti Může mít používáním roztržené předsádky a odřené desky a hřbet. Ořízka může být téměř celá zašpinena od prstů čtenáře. Může obsahovat knihovnická razítka a nálepky, může být restaurovaná a podlepovaná.

IV. opotřebovaná kniha (známka 4 nebo D)

Je roztržena, knižní blok je silně rozvolněn, jednotlivé strany mohou být uvolněny, či vytrženy (nesmí však chybět). Stránky mohou být počmárané, natržené, pérové ilustrace dětsky vymalované, rohy stránek špinavé od nasliněných prstů. Na knize a v knize mohou být fleky od různých tekutin. Kniha může být zvlněna vlhkostí. Kniha je však kompletní, žádná část nechybí, ale pro některé citlivější jedince může působit odporně čili eklhaft. Všecha opotřebení je dobré slovně uvést.

V. poškozená kniha (známka 5 nebo E)

Lze nabízet i poškozené knihy, pokud se jedná o historicky vzácné, či sběratelsky zajímavé tituly. Správný antikvář však poškozené běžné tituly nenabízí a nabídku poškozené knihy vždy zdůvodní. Nejčastějším poškozením je utržení hřbetu knihy, vytržení volné části předsádky a titulního listu. Vytržené celostránkové ilustrace, či roztržené stránky, chybějící stránky. Rozpadlý knižní blok, čili salátové vydání a nebo chybějící desky. Kniha byla prolitá barevnou tekutinou. Části knihy mají barevné fleky od plísně nebo kniha zapáchá po plísni či jiných tělních tekutinách (je nepřípustné z hygienických důvodů prodávat knihy s plísní či zbytky výkalů (po myších, holubech apod.). Všechna poškození je nutné přiznat a popsat víceslovně.

(hodnotíme dle stupnice přebranou ze stránek: http://antikvariat.borec.cz/)